چرا بک لینک برای سئوی سایت مفید استبک لینک

یکی از عواملی که باعث بالا رفتن سئوی سایت میشود بک لینک ها هستند . بک لینک ها از دید گوگل بسیار مهم بوده و همواره یکی از عوامل کلیدی در افزایش رتبه بندی سایت در گوگل می باشند .

12 نکته زیر را در بکار گیری بک لینک ها بکار بگیرید تا سئوی بهتری در این زمینه داشته باشید :


1- تعداد زیاد بک لینک

سعی کنید تعداد بک لینک هایتان زیاد باشد تا بتوانبد با رقبا رقابت کنید زیرا رقیبان شما هم کماکان در حال فعالیت هستند وبرای اینکه شما در این مسابقه برنده شوید باید تعداد زیاد بک لینک ایجاد کنید.


2- تداوم در ایجاد بک لینک

برای خود برنامه ریزی کنید و همیشه پایبند آن باشید . اینکه در یک روز 20 بک لینک بسازید و تا سه ماه بعد هیچ فعالیتی انجام ندهید کار درستی نیست . فرایند سئو و بک لینک سازی باید به صورت مداوم و منظم انجام پذیرد و به این شکل به گوگل نشان دهید که همیشه در حال فعالیت هستید .


3- گرفتن بک لینک از سایتهای هم موضوع

گوگل فعالیت و نوع سایتها را شناسایی می کند ؛ بنابراین اینکه شما از یک سایت دیگر که همکار شماست و موضوع سایت آن با موضوع سایت و فعالیت شما همخوانی دارد بک لینک بگیرید پوئن مثبتی برای شما محسوب می شود .


4- گرفتن بک لینک از سایت های دارای رنک بالاتر

این نکته خیلی مهم است که از سایتی بک لینک بگیرید که دارای اتوریتی بالاتری نسبت به شماست . به این ترتیب گوگل اینگونه برداشت می کند که شما سایت معتبر و مهمی هستید که سایت های با اتوریتی بالا به شما لینک می دهند. هر چه رنک سایت مبدا بیشتر باشد ؛ به همان میزان برای شما بهتر است.


حسابداری فروشگاه

5- استفاده نکردن از مزارع PBN

PBN مخفف (Private Backlink Network) است . بعضی اشخاص درکنار سایت اصلی خود، سایتهای دیگری با موضوعات مختلف یا حتی هم موضوع با سایت اصلی ایجاد کرده و از آنها به سایت اصلی لینک های زیادی می دهند . گوگل اگر متوجه این موضوع شود ، سایت اصلی را مجازات می کند . حال این سئوال پیش می آید که گوگل از کجا متوجه می شود که این سایتها مربوط به یک نفر یا شرکت هستند؟ . پاسخ این است که گوگل با بررسی اطلاعات سایت ها منجمله ، هاستی که این سایتها در آن ثبت شده اند از یک جا باشند(شرکت هاستینگ یکی باشد) ، دامنه ها به نام یک نفر ثبت شده باشند(حتی اگر از دو هاستینگ مختلف باشند) ، متوجه این موضوع می شود .پس حتی اگر می خواهید این کار را انجام دهید سایتهای فرعی را به نام اشخاص مختلف و از هاستینگ های مختلف بگیرید.


6- استفاده از لینک های Follow

اگر از جایی بک لینک میگیرید دقت کنید که حتما Follow باشد در اینصورت گوگل از طریق آن لینک به سایت شما رسیده و سایت شما را بررسی می کند . در صورتی که لینک NoFollow باشد کرالر گوگل همان ابتدای کار متوقف می شود و سایت شما را بررسی نمی کند . بدیهی است که اگر با پرداخت مبلغ به صورت مثلا رپورتاژ آگهی بک لینک خریداری می کنید، لینکی که به شما می دهند باید Follow باشد.


7- محتوای خوب

لینک سایتتان را بهتر است در متنی قرار دهید که ارزش خواندن داشته باشد و کاربران زیادی را به خود جلب کند ، بنابراین به خاطر خواندن آن مطلب ، کاربران به مقاله شما جلب شده و از طریق لینک به سایت شما می روند و به این ترتیب بازدید سایت شما افزایش می یابد(نکته مهم) .


8- محتوای متفاوت

اگر امروز 10 بک لینک در چند سایت بلاگ نویسی یا خبری یا تبلیغاتی ایجاد کرده اید ، در همه آنها یک محتوا قرار ندهید و سعی کنید متون شما متفاوت باشند.


حسابداری فروشگاهی

9- محل قرار گرفتن بک لینک

اینکه بک لینک شما در سایت مبداء داخل یک رپرتاژ آگهی باشد ارزش بسیار بیشتری از قرار گرفتن آن در منوی کناری سایت به همراه تعداد زیادی لینک دارد .


10- بک لینک به کجا؟

تمام بک لینک هایتان را به صفحه اصلی سایتتان ندهید و به صفحات دیگر نیز توجه کنید .


11- انکر تکست

عنوان یا متن بک لینک خیلی مهم است و در سئو تاثیر دارد . حتما مشاهده کرده اید که بعضی ها از کلمه "اینجا" برای لینک استفاده می کنند(برای مشاهده قابلیت ها اینجا را کلیک کنید). به این نکته توجه کنید که در جستجوی گوگل متن لینک به عنوان کلمه کلیدی در نظر گرفته می شود .


12- تعداد لینک های سایت مبداء

اگر کار سایت مبدا صرفا بک لینک دادن به سایت های دیگر باشد ، ارزش کمتری به سایت شما منتقل می شود ، سعی کنید از سایتی بک لینک بگیرید که لینک های کمتری از همان صفحه به سایتهای مختلف داشته باشد .